Kuchnia ze skosami – jak ją urządzić?

Kuchnia ze skosami – jak ją urządzić?

Często zdarza się, że w mieszkaniach czy domach mamy do czynienia z niekonwencjonalnymi pomieszczeniami, jakim są kuchnie ze skosami. W takiej kuchni nie zawsze łatwo jest urządzić funkcjonalnie każdy kąt, jednak z pomocą kilku trików można stworzyć wygodną i estetyczną przestrzeń kuchenną.

1. Odpowiednie oświetlenie

W kuchni ze skosami dobrze sprawdzą się oświetlenia punktowe, zwłaszcza jeśli znajdują się one w miejscach, gdzie skosy zacieniają pomieszczenie. Dzięki temu cała przestrzeń staje się lepiej doświetlona i użytkowanie kuchni jest łatwiejsze. Światło punktowe można zastosować przy blatach kuchennych czy nad stołem jadalnym.

2. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

W kuchni ze skosami nie zawsze łatwo jest znaleźć miejsce na meble lub sprzęty. Dlatego warto postawić na rozwiązania, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Nisze pod skosami lub zabudowa wnęk na wymiar to idealne rozwiązania dla takiej kuchni. Nie zapominajmy również, że przydatne mogą okazać się półki na przyprawy zamontowane na wewnętrznej ścianie skosu.

3. Jasne kolory i odpowiednie materiały

Kuchnia ze skosami, zwłaszcza jeśli jest niewielka, powinna mieć jasne kolory. Jasne ściany i meble odbijają światło, przez co pomieszczenie wydaje się przestronniejsze. Dobrym pomysłem jest również postawienie na materiały odbijające światło, takie jak płytki przyścienne w jasnych odcieniach lub blaty kuchenne z połyskiem.

4. Efektowna i funkcjonalna okap

Okap nad kuchnią to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, chroniące przed zapachami i dymem, ale również ważny element dekoracyjny. Okap w kuchni ze skosami powinien być dopasowany do całego wystroju, ale jednocześnie nie może przyciągać uwagi zbyt mocno, gdyż stworzy to efekt przeciążenia wnętrza. W przypadku kuchni ze skosami polecamy okapy w narożnikach lub te, które pozwalają na regulowanie poziomu oświetlenia.

  The Kurkuma Jak Stosować W Kuchni: Praktyczny Przewodnik Dla Amatorów Kulinarnych

5. Kontrasty i akcenty

Jeśli chcemy powiększyć optycznie przestrzeń kuchni, warto postawić na kontrasty. Na przykład, jasne meble kuchenne doskonale łączą się z ciemnymi elementami, takimi jak blat kuchenny lub płytki przyścienne w ciemniejszych odcieniach. Dzięki temu całość staje się bardziej interesująca i przestrzeń wydaje się większa. W przypadku kuchni ze skosami warto również postawić na ciekawe akcenty dekoracyjne, takie jak zdjęcia, obrazy czy kolorowe dodatki, które ocieplą klimat pomieszczenia.

Podsumowanie

Kuchnia ze skosami to wyzwanie dla każdego projektanta wnętrz, jednak z naszymi radami na pewno uda się Wam stworzyć wygodną i piękną przestrzeń kuchenną. Pamiętajcie o odpowiednim oświetleniu, maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, jasnych kolorach oraz ciekawych akcentach. Dzięki nim Wasza kuchnia ze skosami stanie się ulubionym miejscem w domu.

WordPress Theme: Jelly